bezlampowe.pl

Blog tematyczny o domu, wnętrzach i ogrodzie

DekoracjeWnętrza

Jak wybrać dekoracje do domu, które ożywią każde wnętrze?

Jak wybrać dekoracje do domu, które ożywią każde wnętrze?

Ozdoby w domu to przysłowiowa kropka nad „i”. To dzięki nim mieszkanie staje się charakterystyczne i niebanalne. Jak wybrać dekoracje do domu, które odmienią każde wnętrze?

Małe co nieco na ścianę

Wybierając dekoracje do domu nie można zapomnieć o ścianach, które pozostawione bez żadnych ozdób są nudne i nieciekawe.

Wybierając dekoracje na ścianę koniecznie trzeba pamiętać o lustrach. Jest to niezwykle ozdobny element wyposażenia mieszkania. Do nowoczesnego salonu idealne będą lustra frezowane, które można samodzielnie przykleić. Świetnie będą wyglądały nieregularne kształty, które pomogą optycznie powiększyć pokój dzienny.

Wybierając lustro do salonu w stylu skandynawskim można postawić na proste, drewniane ramy. Styl glamour lubi dekoracje i ozdoby. W pokoju dziennym w stylu glamour idealnie będą wyglądały lustra w ramach z ciętego szkła, kamieni dekoracyjnych czy kryształków przypominających krople rosy.

Na zimowe wieczory

Wybierając dekoracje do domu nie można zapomnieć o świecach. Są to ozdoby, które idealnie wpisują się w długie, zimowe wieczory, gdy szybko robi się ciemno i ponuro.

Wybierając świece można zdecydować się na proste, jednolite świece, które będą pasowały do każdego wnętrza. Można również postawić na bardziej charakterystyczne dekoracje. W salonie retro ustawiamy proste, białe świece na drewnianych plastrach. W nowoczesnym pokoju warto wykorzystać świece pływające, które umieścimy w przezroczystej misce z wodą. Chcąc stworzyć jeszcze ciekawszą kompozycję można wykorzystać kwiaty, których łepki również umieścimy w wodzie.

Świece można ustawić na stole w jadalni, na stoliku kawowym przy sofie, komodzie czy na parapecie. Trzeba jednak pamiętać, że zapalanie świec w pobliżu firan może okazać się nie najlepszym pomysłem.

W każdym domu muszą być rośliny

Rośliny są najwdzięczniejszą dekoracją jaka może znaleźć się w naszym domu. Wprowadzają piękny zielony kolor, który ożywi każde wnętrze. Sprawiają, że mieszkanie staje się przyjemne i przytulne.

Wybierając rośliny do mieszkania należy pamiętać, że doniczki są integralną częścią kompozycji, a także interesującą dekoracją. Do mieszkania nowoczesnego idealne będą doniczki w czarnym lub białym kolorze. Świetnie będzie również wyglądała doniczka czerwona, która będzie kontrastowała ze stonowaną kolorystyką umeblowania.

W klasycznym mieszkaniu sprawdzą się doniczki ceramiczne, a w mieszkaniu industrialnym gliniane na wysokich stojakach.

Wybierając dekoracje do domu koniecznie trzeba zadbać, by były stylem dopasowane do charakteru wnętrza. Warto również postawić na ozdoby, które są interesujące i niebanalne.

Udostępnij