Strona główna
Dekoracje
Tutaj jesteś

Poznaj sposoby na wieszanie obrazów bez wiercenia dziur

27 października 2022 wieszanie obrazów bez wiercenia

Planujesz udekorować swoje mieszkanie/dom? Chcesz zawiesić obraz, a może całą galerię ścienną, jednak martwisz się o uszkodzenie Twoich ścian? Nie musisz! Istnieją sprawdzone sposoby na wieszanie obrazów bez wiercenia dziur, z którymi zapoznasz się właśnie w tym artykule.

Z tego artykułu dowiesz się o sposobach na wieszanie obrazów, za pomocą:

  • samoprzylepnych rzepach,
  • taśm do wieszania obrazów,
  • haczyków samoprzylepnych,
  • magnetycznych taśm,
  • oraz kleju do wieszania obrazów

Zobacz także: https://bezlampowe.pl/sprawdzona-galeria-scienna/

Sposób na obraz bez wiercenia dziur? Postaw na samoprzylepne rzepy

Samoprzylepne rzepy świetnie sprawdzą się przy wieszaniu obrazów. Nie uszkadzają ściany i nie zostawiają na niej szpecących otworów. Wystarczy tylko przykleić rzep stroną samoprzylepną do ściany i tak samo zrobić z przymocowaniem rzepu do dekoracji. Tak zestawione elementy należy ze sobą połączyć i gotowe! Jak widać, zamontowanie takich elementów nie wymaga doświadczenia i z pewnością każdy powinien sobie z tym poradzić.

Samoprzylepne rzepy zazwyczaj potrafią utrzymać duże obciążenie, są wykonane z trwałego materiału, który słynie z odporności na drobne uszkodzenia i na ścieranie. Jednak przy zakupie należy dokładnie sprawdzić cechy produktu od wybranego producenta i zestawić je z dekoracją, którą zamierzamy zawiesić w naszym pomieszczeniu.

Taśma do wieszania obrazów

Taśmy do wieszania obrazów, samoprzylepne, to kolejny pomysł na wieszanie obrazów bez wiercenia. Świetnie sprawdzą się przy montowaniu dekoracji na skosach, przy czym niektóre produktu tego rodzaju mogą utrzymać nawet do 6 kilogramów. 

Jak zamontować obraz przy użyciu taśmy samoprzylepnej? Wystarczy tylko pociąć taśmę na 4 kawałki o wymiarach boków obrazu, zdjąć z jednej strony warstwę osłonki i następnie przykleić fragmenty taśmy do ściany. Następnie należy przytwierdzić mocno taśmę do ściany i zdjąć z niej zabezpieczającą warstwę, po czym przytwierdza się obraz do przygotowanych fragmentów produktu. Montując obraz należy go przycisnąć do ściany przez min. 5 sekund.

wieszanie obrazów bez wiercenia za pomocą taśmy

Wieszanie obrazów bez wiercenia za pomocą haczyków

Haczyki to kolejny sposób na powieszenie obrazów bez konieczności robienia ubytków w ścianie. Zazwyczaj występują one w uniwersalnych kolorach, dzięki czemu dobrze komponują się z powierzchnią. Jest to produkt samoprzylepny, który można używać wielokrotnie! Dzięki czemu jest bardzo ekonomiczny. Przy kolejnym montażu wystarczy przykleić go za pomocą specjalnej taśmy do innego miejsca.

Jak zamontować obraz przy użyciu haczyków samoprzylepnych? Wystarczy tylko odkleić warstwę paska zabezpieczającego i przytwierdzić haczyk do ściany. Taki produkt utrzyma mniejsze obrazy, ramki i np. akcesorium takie jak słuchawki. Warto oczywiście, zapoznać się instrukcją konkretnego modelu, co do wytycznych wagowych oraz montażu.

Magnetyczna taśma

Potrzebujesz innego sposobu na powieszenie obrazu bez wiercenia dziur? Może magnetyczna taśma będzie dla Ciebie rozwiązaniem! Jest ona bardzo elastyczna i trwała. Jak wygląda? Z jednej strony ma samoprzylepną część, a druga strona zawiera warstwę magnetyczną. Można ją przyklejać w naprawdę wielu miejscach, np. na powierzchni aluminiowej, na tworzywach sztucznych lub na papierze. Jednak można ją stosować tylko do dekoracji wykonanych z metalu, więc rama musiałaby być właśnie z tego rodzaju materiału. 

Warto zaznaczyć, że istnieją różne rodzaje magnetycznych taśm i przed zakupem należy dokładnie sprawdzić, jaki konkretny model ma udźwig.

Klej do wieszania obrazów

Inną propozycją na zawieszenie obrazu jest specjalnie przeznaczony do tego klej montażowy. Jednak to rozwiązanie nie będzie właściwe we wszystkich miejscach. Nie zaleca się montowania dekoracji za pomocą tego produktu w miejscach, które są:

  • zawilgocone, 
  • mają tapetę,
  • padają na nie promienie słoneczne przez większość dnia,
  • narażone są na ocieplenie (np. przy kaloryferach).

Wieszanie obrazów bez wiercenia – podsumowanie

Jeśli nie chcesz martwić się o ubytki w ścianach, obsypywanie się tynku, zabrudzenie mebli podczas montażu, to z pewnością przedstawione powyżej sposoby Ci w tym pomogą. Sam zdecyduj, który z nich będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy biorąc pod uwagę sposób montażu, udźwig produktu, jakość i inne elementy. 

Podziel się z nami, który sposób wybrałeś i daj znać jak poszło z jego montażem!

Redakcja bezlampowe.pl

Nasz zespół specjalistów zajmuje się pisaniem artykułów dotyczących domu, wnętrz, dekoracji, budownictwa i ogrodu. Jesteśmy pasjonatami projektowania przestrzeni mieszkalnych oraz ekspertami w dziedzinie pielęgnacji ogrodów. Dzielimy się z czytelnikami, praktycznymi poradami dotyczącymi urządzania wnętrz, wyboru materiałów budowlanych oraz technik ogrodniczych, które pomagają w tworzeniu pięknych i funkcjonalnych miejsc do życia i wypoczynku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wieszanie obrazów bez wiercenia
galeria ścienna

Sprawdzona galeria ścienna

17 września 2022

pomysł na pustą ścianę w salonie

Jesteś zainteresowany reklamą?