bezlampowe.pl

Blog tematyczny o domu, wnętrzach i ogrodzie

DekoracjeWnętrza

Pomysł na pustą ścianę w salonie. 3 eleganckie propozycje

Pomysł na pustą ścianę w salonie. 3 eleganckie propozycje

Najprostszy pomysł na pustą ścianę w salonie to zawieszenie obrazów, zdjęć czy plakatów. Warto jednak się dobrze zastanowić i postarać o bardziej interesującą aranżację. Jak zagospodarować ścianę w salonie, by przykuwała uwagę?

Panele 3D

Bardzo interesujący pomysł na pustą ścianę w salonie to panele 3D, z których można stworzyć różnorodne kompozycje.

Panele 3D wykonane mogą być z gipsy, drewna poliuretanu czy betonu. Mają bardzo różnorodne formy więc bez problemu można z nich stworzyć kompozycję jedyną w swoim rodzaju.

Ta forma dekoracji sprawdza się w małych mieszkaniach. Przestrzenny wygląd paneli optycznie powiększy salon. Warto pamiętać, że ścianę można udekorować wyłącznie w niewielkim fragmencie. Nie musi być zaaranżowana w całości.

Panele 3D mogą być kolorowe, ale jest również możliwość pozostawienia ich białych lub samodzielnego pomalowania. Dzięki temu bez problemu można uzyskać pożądany kolor.

Lamele – nowoczesna boazeria

Drewno na ścianie jest wyjątkowo eleganckie i ponadczasowe. Jest to rozwiązanie, które sprawi, że salon stanie się przytulny i ciepły.

Drewniane lamele to pomysł na pustą ścianę do salonu, który jest łady i przestronny, jak i niewielki. Lamele można ułożyć w poziomie, gdy chcemy ścianę poszerzyć optycznie. Chcąc uzyskać wrażenie wyższego salonu układamy je w pionie.

Warto również pamiętać, że lamele można ułożyć nie tylko na ścianie, ale również przeciągnąć kompozycję na sufit. Tak zaaranżowany salon będzie wyjątkowo atrakcyjny.

Drewniane lamele ocieplą pomieszczenie, w którym na ścianach jest beton architektoniczny lub czarna farba. Jest to rozwiązanie bardzo odważne, które idealnie współgra z nowoczesnym stylem wnętrzarskim.

Sztukateria – pałacowe wnętrza

Interesujący pomysł na pustą ścianę w salonie to również sztukateria. Warto jednak pamiętać, że jest to propozycja, która sprawdzi się jedynie w dużych i przestronnych pokojach dziennych. Nie jest to również rozwiązanie, które wpisuje się w nowoczesne budownictwo. Sztukateria na ścianie będzie wyglądała pięknie w starym domu lub mieszkaniu w kamienicy.

Sztukateria na ścianie może dzielić ścianę na pół. W każdej części można wykorzystać inny kolor farby, by wnętrze było ciekawsze. Interesującym pomysłem jest również wykorzystanie tapety. Nowoczesne, geometryczne wzory przełamią klasyczny styl.

Ze sztukaterii można również wykonać ramę, w której zostanie umieszczony telewizor. Jest to idealne połączenie nowoczesności z klasyką.

Sztukateria sprawia, że mieszkanie przypomina eleganckie pałacowe wnętrze. Taki salon jest niebanalny i nabiera indywidualnego charakteru.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.