bezlampowe.pl

Blog tematyczny o domu, wnętrzach i ogrodzie

DekoracjeDom

Na czym polega home staging?

Na czym polega home staging?

Sprzedając lub wynajmując nieruchomości należy ją dobrze przygotować, by już na zdjęciach reklamowych wyglądała atrakcyjnie. Nie znaczy to, że trzeba ponosić duże koszty remontu, by podkreślić atuty nieruchomości. Co to jest home staging i jak go wykorzystać w przygotowaniu nieruchomości?

Home staging – co to jest?

Home staging to usługa polegająca na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Jej zadaniem jest podkreślenie tego, co w mieszkaniu jest atrakcyjne i zatuszowanie niedoskonałości nieruchomości.

Home stager nie będzie planował remontów, które są kosztowne i długo trwają. Zadaniem home stagera jest poprawienie stanu mieszkania w jak najkrótszym czasie.

Jak przygotować mieszkanie do obrotu?

Pierwszym krokiem w przygotowaniu mieszkania do obrotu jest usuniecie nadmiaru rzeczy, które często gromadzone są latami.

Warto pamiętać, że wynajmując mieszkania nie szukamy klienta, który zachwyci się meblami, szafami i dekoracjami, które znajdują się w mieszkaniu. Klienci najczęściej szukają przestrzeni oraz nieruchomości, której będą mogli nadać swój styl.

Home staging polega między innymi na usunięciu wszystkiego co jest zbędne. Dzięki temu mieszkania stają się bardziej przestronne i przyjemne.

Chcąc podkreślić zalety mieszkania warto wpuścić do niego dużo światła. Jasne mieszkanie natychmiast staje się przyjemniejsze. Warto usunąć grube firany i pozostawić na oknach jedynie delikatną dekorację.

Porządek przede wszystkim

Home stager będzie zalecał przede wszystkim posprzątanie mieszkania. Rada ta może wydawać się banalna, ale jest bardzo ważna.

Umycie okien, zadbanie o podłogi, usuniecie zbędnych mebli pozwoli stworzyć mieszkanie, które będzie przytulne. Trzeba pamiętać, że klienci oceniają oczami, a pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Klient, który już w drzwiach zobaczy zagracony pokój nie będzie miał ochoty w nim mieszkać.

Home staging zaleca również odpersonalizowanie mieszkania. Każdy dom jest inny. W każdym domu są meble, ozdoby i bibeloty, które ujawniają charakter właścicieli. Usuniecie tych dekoracji może wydawać się właścicielom trudne i niepotrzebne, ale trzeba pamiętać, że przyszły właściciel lub najemca chce stworzyć swój dom, który będzie charakterystyczny.

Chcąc przygotować nieruchomość do obrotu należy również usunąć drobne usterki. Przepalona żarówka, woda kapiąca z kranu czy kontakt, który nie działa każą potencjalnemu nabywcy zastanowić się jakie jeszcze usterki znajdują się w mieszkaniu.

Wykonanie wszystkich tych prac nie jest ani trudne, ani pracochłonne. Nie wiąże się również z dużymi kosztami. Home staging to usługa, która prowadzi do znacznego skrócenia czasu poszukiwania klienta.

Udostępnij