bezlampowe.pl

Blog tematyczny o domu, wnętrzach i ogrodzie

Ogród

Jakie kwiaty do wysokich donic na taras?

Jakie kwiaty do wysokich donic na taras?

Wiele osób zastanawia się, jakie kwiaty do wysokich donic na taras są najlepsze. Obecnie istnieje wiele opcji w tym zakresie. Warto dowiedzieć się, które z nich są najlepsze.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jakie są sprawdzone kwiaty do wysokich donic na taras
 • jakie są rośliny jednoroczne do dużych donic na taras
 • oraz jakie są rośliny wieloletnie do dużych donic na taras

Zobacz także: https://bezlampowe.pl/rosliny-miododajne-wieloletnie/

Sprawdzone kwiaty do wysokich donic na taras

Okazuje się, że wybór właściwych gatunków do donic nie jest wcale takim prostym zadaniem. Obecnie można zakupić wiele gatunków. Dlatego można postawić na rośliny, które najbardziej trafiają w gust. Trzeba wiedzieć o tym, że wiele z nich to bujna grupa drzew, a ponadto krzewów. Można je uzupełniać bylinami oraz kwiatami jednorocznymi, które są bardzo cenione od wielu lat. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że rośliny iglaste w donicach tworzą zimozielony szkielet na tarasie, który zachwyci pięknem niejedną osobę. Należy wiedzieć, że z drzew oraz krzewów iglastych w donicach można posadzić jodły, zwłaszcza koreańskie. Takie drzewa mają soczyste zielonego igły, a dodatkowo bardzo symetryczny pokrój. Okazuje się, że jodła koreańska rośnie powoli. Co istotne, po dziesięciu latach osiągnie od 150 do 200 centymetrów. Warto wiedzieć, że jej pędy od spodu są białe, a młode szyszki niebieskawe. Istnieje również inne drzewo, które powinno świetnie pasować do donic. Mowa oczywiście o świerku białym. Takie drzewo cechuje się regularnym pokrojem oraz gęstej, stożkowej bryle. Obecnie wiele osób ceni je.

Jakie kwiaty do donic na taras?

Ciekawym uzupełnieniem kompozycji w donicach może być bluszcz pospolity, który do zakupienia jest w przystępnej cenie. Tworzy on zimozieloną okrywę. W czasie sadzenia bluszczu pod drzewami oraz krzewami, warto wykorzystać dodatkową przestrzeń. Trzeba wiedzieć o tym, że w donicy na tarasie bądź balkonie można posadzić bardzo dużo wszelakich drzew oraz krzewów liściastych, które powinny zachwycać swym wyglądem. Idealnie sprawdzi się robinia akacjowa, zwłaszcza robinia Umbraculifera. Najlepiej, żeby była ona w formie piennej, z regularną koroną. Warto rozważyć również brzozę. Stanowi ona atrakcyjny akcent. Brzoza jest świetna do donic na taras.

jakie kwiaty do wysokich donic na taras

Zobacz także: https://bezlampowe.pl/jak-urzadzic-maly-taras-przy-domu/

Rośliny jednoroczne do donic

Należy wiedzieć o tym, że rośliny sezonowe wprowadzą w donicach dynamiczne, sezonowe zmiany. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że będą zaskakiwały i cieszyły oko kolorem. Inną zaletą gatunków jednorocznych jest możliwość swobodnego wymieniania ich w donicach parę razy w ciągu roku. Jest to bardzo cenione w obecnych czasach. Okazuje się, że sadzenie roślin jednorocznych dwa bądź trzy razy do roku skutkuje tym, iż doniczka co parę tygodni będzie prezentowała się nieco inaczej. Ponadto wraz z następnymi latami nie trzeba oglądać tych samych roślin. Dlatego drzewa oraz krzewy najlepiej uzupełnić jednorocznymi mającymi piękne kwiaty. Z takiego rozwiązania korzysta obecnie wiele osób. Jak się okazuje, ich sadzenie najlepiej jest zaplanować razem z drzewami, a także krzewami. Celem jest to, żeby stworzyć całoroczną kompozycję, która zostanie doceniona nie tylko przez gości, ale również domowników. Kwiaty do wysokich donic na taras można zakupić w praktycznie każdym sklepie ogrodniczym. Dostępne są w przystępnych cenach, co jest priorytetem dla wielu ludzi.

Jakie rośliny jednoroczne można wybrać do dużych donic na taras? Można zdecydować się, np. na:

 • surfinie,
 • begonie,
 • groszek pachnący,
 • bratki,
 • kocanki, sutery, komarzyce,
 • wrzosy,
 • chryzantemy.

Rośliny wieloletnie do wysokich donic na taras

Jakie kwiaty sadzić w wysokich donicach? Wygodną opcją jest wybranie wieloletnich roślin, które posadzone raz, będą cieszyć oko przez wiele lat i nie będą wymagać wymiany corocznej. Taka opcja z pewnością ucieszy niejednego ogrodnika, gdyż zapewni mu piękny ogród bez większego wysiłku.

Jakie więc rośliny wieloletnie warto zasadzić w swoim ogrodzie? Mogą być to, np.:

 • jeżówki,
 • hosty,
 • liliowce,
 • zawilce,
 • trawy ozdobne,
 • rozchodniki,
 • bluszcz.

Trawy ozdobne do wysokich donic na taras

Jakie kwiaty sadzić w wysokich donicach? Bardzo popularnym wyborem są trawy ozdobne, które fenomenalnie prezentują się w wiszących donicach. Najciekawszymi propozycjami jest: miskant chiński, ostnica mocna, trawa pampasowa oraz proso rózgowate, które posiada charakterystyczne „pędzelkowate” łodygi.

Udostępnij