bezlampowe.pl

Blog tematyczny o domu, wnętrzach i ogrodzie

Wnętrza

Kuchnia otwarta na salon – kiedy się sprawdzi i jak ją zaaranżować?

Kuchnia otwarta na salon – kiedy się sprawdzi i jak ją zaaranżować?

Kuchnia otwarta na salon to idealna propozycja do małych mieszkań. Usuniecie ścian działowych optycznie powiększy mieszkanie i sprawi, że będzie ono eleganckie i przestronne. O czym należy pamiętać aranżując takie wnętrze?

Kuchnia otwarta na salon – zalety i wady

Kuchnia otwarta na salon jest idealna do małych mieszkań. Usuniecie ścian działowych nie tylko optycznie powiększy przestrzeń, ale również pomoże ją doświetlić. Łącząc kuchnię z pokojem dziennym uzyskamy dużą, otwartą przestrzeń, w której łatwiej jest zaaranżować wygodne miejsce do spożywania posiłków.

Decydując się na usuniecie ścian działowych należy pamiętać, że jest to propozycja wyłącznie dla tych osób, które po posiłkach bardzo szybko sprzątają. Zamknięta kuchnia ma tę zaletę, że pozostawiony bałagan można ukryć. W kuchni otwartej na salon nie ma takiej możliwości. Od razu widać wszystkie zabrudzenia czy nie sprzątnięte naczynia. Nie będzie to wyglądało estetycznie, gdy odwiedzą nas goście.

Trzeba również pamiętać, że usuniecie ścian sprawi, że zapachy będą przenikały do salonu. Nie dla każdego są to miłe zapachy.

Zobacz także: https://bezlampowe.pl/pomysl-na-pusta-sciane-w-salonie-3-eleganckie-propozycje/

Barek, wyspa czy stół?

Kuchnia otwarta na salon najczęściej jest oddzielona od części wypoczynkowej. Jest kilka wariantów, które można wykorzystać.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wyspa, która świetnie sprawdzi się w dużej kuchni. Na bufecie można wygospodarować miejsce do spożywania posiłków i ich przygotowywania. Zlew lub kuchenka pozwolą na sprawne przygotowanie posiłków.

Barek najczęściej jest wyższy niż klasyczne stoły. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie można dodatkowo wydzielić strefę jadalni. Hokery przy barku to wygodne siedziska, na których można wypić kawę i dotrzymać towarzystwa osobie, która pracuje w kuchni. Nie jest to jednak rozwiązanie, które sprawdzi się w trakcie długich, leniwych posiłków.

Bufet oraz wyspa mają dodatkową zaletę w postaci możliwości wygospodarowania miejsca do przechowywania, które zawsze przydaje się w mniejszych mieszkaniach.

Osoby, które w kuchni mogą wygospodarować sobie odpowiednią ilość szafek mogą oddzielić kuchnię od salonu przy pomocy stołu. Przy dużym stole można komfortowo celebrować posiłki. Jest to również bardzo eleganckie rozwiązanie.

Wybierając stół do mniejszego mieszkania warto skoncentrować się na modelach okrągłych. Sprawdzą się również stoły rozkładane. Do dużego mieszkania idealny będzie stół prostokątny.

Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie, które sprawdza się w wielu mieszkaniach. Świetnie wygląda zarówno na małej powierzchni, jak i w dużym i przestronnym domu.

Udostępnij