bezlampowe.pl

Blog tematyczny o domu, wnętrzach i ogrodzie

DomWnętrza

Jak zaaranżować pokój nastolatków, by był estetyczny i funkcjonalny?

Jak zaaranżować pokój nastolatków, by był estetyczny i funkcjonalny?

Pokój nastolatka pełni wiele funkcji. Musi być w nim wydzielone miejsce do nauki, relaksu oraz przechowania ciuchów. Nie jest łatwo to rozplanować. Jest jeszcze trudniej, gdy w pokoju musi zmieścić się dwoje dzieci. Jak zaplanować pokój nastolatków, by był elegancki i praktyczny?

Miejsce do spania

Pokój nastolatków musi być wyjątkowo dobrze zaplanowany. Koniecznie trzeb zadbać, by był funkcjonalny.

Wybierając łóżka warto wykorzystać spania piętrowe, dzięki temu w pokoju będzie więcej miejsca, co zawsze jest bardzo cenne przy dwóch, dorastających osobach.

Decydując się na łóżko warto postawić na meble proste i w jasnych kolorach, dzięki temu pokój będzie wydawał się większy i bardziej przestronny. Jasne łóżko, wykonane z błyszczącej płyty MDF będzie odbijało światło i optycznie powiększało przestrzeń.

Pokój nastolatków, który jest przestronny, można zaaranżować wykorzystując dwa łóżka postawione wzdłuż dłuższej ściany. Takie umeblowanie sprawdzi się w pokoju prostokątnym. Tak ustawione łóżka pozwolą zachować dużą przestrzeń na środku pokoju.

Miejsce do pracy

Kolejnym, niezmiernie ważnym, elementem umeblowania pokoju nastolatków jest biurko, które musi być duże i wygodne.

Warto zadbać, by każde z dzieci miało swoje biurko. W pokoju z dwoma oknami sprawdzi się ustawienie biurek tuż pod oknami. Dzięki temu lekcje będzie można odrabiać przy świetle dziennym.

W pokoju, który ma jedno okno można zaprojektować jedno, długie biurko. Ważne, by przy biurku były wydzielone dwa miejsca do nauki.

Szafy, szafki i komody

Pokoje nastolatków muszą być wyposażone w pojemne i pakowne szafy. Warto wykorzystać meble, które zostaną zrobione na wymiar, dzięki temu nawet najmniejszy kawałek wolnej powierzchni zostanie dobrze zagospodarowany.

Ciekawym pomysłem są również szafy narożne. Rogi pokoju najczęściej są niewykorzystane. Służą ustawianiu dekoracji czy zrzucaniu tornistrów po szkole. Nie jest to najpraktyczniejsze rozwiązanie.

Szafa narożna to kolejne miejsce, w którym można ukryć wiele ciuchów. Dzięki niej utrzymanie porządku będzie dużo łatwiejsze. W pokoju, gdzie brakuje miejsc do przechowywania zawsze będzie panował chaos.

Wybierając meble do pokoju nastolatków warto zabudować szafy do samego sufitu. Dzięki temu będzie dodatkowe miejsce do przechowywania ciuchów sezonowych, sprzętu sportowego czy toreb podróżnych.

W pokoju nastolatków powinny również pojawić się półki. Jest to praktyczne wykorzystanie powierzchni, która jest dostępna na ścianach. Na półkach mogą znaleźć się książki lub dekoracyjne bibeloty.

Udostępnij