bezlampowe.pl

Blog tematyczny o domu, wnętrzach i ogrodzie

Wnętrza

Styl skandynawski we wnętrzach – dlaczego sprawdzą się w nim listwy przypodłogowe Largus?

Styl skandynawski we wnętrzach – dlaczego sprawdzą się w nim listwy przypodłogowe Largus?

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz cieszy się niesłabnącą popularnością już od kilku lat. Sympatię zyskał przede wszystkim za nordycki klimat, który wprowadza do każdego nowoczesnego domu – jednocześnie elegancki i bardzo przytulny. Czym charakteryzuje się styl skandynawski i dlaczego listwy przypodłogowe Largus będą dla niego idealnym wykończeniem?

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz cieszy się niesłabnącą popularnością już od kilku lat. Sympatię zyskał przede wszystkim za nordycki klimat, który wprowadza do każdego nowoczesnego domu – jednocześnie elegancki i bardzo przytulny. Czym charakteryzuje się styl skandynawski i dlaczego listwy przypodłogowe Largus będą dla niego idealnym wykończeniem?

Skandynawski styl aranżacyjny – jakie są jego najważniejsze cechy?

Prostota, funkcjonalność, minimalizm – to główne hasła kojarzone ze stylem skandynawskim. Wnętrza nordyckie projektuje się tak, aby w maksymalnym stopniu wykorzystać dzienne światło i stale otaczać się jasnymi kolorami oraz naturą. Mamy więc duże przeszklenia, otwarte pomieszczenia typu kuchnia i salon, jasne barwy ścian i tekstyliów oraz surowce, takie jak drewno, len czy bawełna. W stylu skandynawskim króluje biel i jej odcienie. Wynika to z faktu, że świetnie odbijają one światło, optycznie powiększając wnętrza. W nordyckich mieszkaniach spotkamy też barwy ziemi, takie jak szarości, beże, brązy i pastele. 

Skandynawski styl wnętrzarski stawia na minimalizm. Każdy element wyposażenia pełni określoną rolę. Nie ma miejsca na przepych czy brak funkcjonalności. Wiele mebli oferuje praktyczne rozwiązania oszczędzające wolną przestrzeń. Przy ich doborze stawia się przede wszystkim na komfort i wysoką jakość, choć nie bez znaczenia są też walory estetyczne. Charakterystyczne dla stylu skandynawskiego jest dążenie do maksymalnej prostoty elementów budujących aranżację. Mamy do czynienia z nieskomplikowanymi bryłami i geometrycznymi wzorami. Liczy się każdy detal, w tym nawet listwy przypodłogowe. 

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do wnętrz w stylu skandynawskim?

Charakterystyczne cechy aranżacji w stylu skandynawskim podpowiadają nam, jakie listwy przypodłogowe sprawdzą się w nich najlepiej. W wystrojach nordyckich dominuje biel i drewno, a właśnie z takim połączeniem możemy mieć do czynienia w obrębie styku ścian i podłogi. Biała, prosta listwa przy drewnianej podłodze stanie się eleganckim, ponadczasowo stylowym łącznikiem między tymi dwoma elementami. Sprawi, że salon czy sypialnia nabiorą szyku i staną się wyraźnie przestronniejsze. Jednocześnie wysoka, prosta listwa z solidnego materiału dobrze wpisze się w najważniejszy wymóg skandynawskich aranżacji – funkcjonalność. Przykładowo, listwa Lagrus Classic R5 o wysokości 8 cm skutecznie zabezpieczy ścianę przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zadrapania czy odpryski. Będzie też łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ nie wchłania zabrudzeń – ma idealne gładką powierzchnię. 

Jaki efekt zagwarantuje we wnętrzu listwa przypodłogowa Largus Classic R5?

Listwa Classic R5 to jeden z przykładów bardzo nowoczesnego i funkcjonalnego modelu listew przypodłogowych. Została wykonana z płyty drewnopochodnej średniej gęstości (MDF) o bardzo naturalnym wyglądzie. Posiada izolowaną przeciwwilgociowo krawędź dolną i frezowanie na kable, co umożliwia ich estetyczne ukrycie przy ścianie. Listwa jest trójwarstwowo lakierowana, czym gwarantuje wysoką trwałość swojej powłoki. Występuje w kolorze białym i szarym do wyboru, dlatego idealnie wpisuje się w paletę barw stylu skandynawskiego.

Listwy Lagrus Classic R5 są stosunkowo wysokie – mają 8 cm wysokości – dzięki czemu stanowią wyraźny akcent w wystroju wnętrza. Ich minimalistyczny design dobrze wpisuje się jednak w charakter nowoczesnej aranżacji. Listwy z tego modelu, zwłaszcza te w kolorze czystej bieli, nadają wnętrzu wyjątkowo eleganckiego, szykownego wyglądu. Rozjaśniają i optycznie powiększają pomieszczenie, a także odświeżają wystrój. Świetnie łączą się z drewnem, które stanowi materiał nieodłącznie związany z nordyckim stylem aranżacyjnym. Uniwersalna biel dobrze prezentuje się w zasadzie z każdym innym kolorem, dodając mu szlachetności, dlatego bez obaw można decydować się na taki dodatek niezależnie od tego, w jakiej kolorystyce utrzymane jest wnętrze. 

Niepozorne listwy przypodłogowe to kropka nad „i” w aranżacji wnętrza, w tym również w przypadku wystrojów skandynawskich. Model Lagrus Classic R5 spisze się w nich na medal, a to wszystko za sprawą swojego prostego designu i eleganckiego wykończenia. 

Udostępnij