bezlampowe.pl

Blog tematyczny o domu, wnętrzach i ogrodzie

Budownictwo

Ile kosztuje kierownik budowy? Czy jest on niezbędny?

Ile kosztuje kierownik budowy? Czy jest on niezbędny?

Ciężko znaleźć osobę, która nie marzy o zbudowaniu własnego domu. Dlatego warto dowiedzieć się, ile kosztuje kierownik budowy. Jest on niezbędny w celu zbudowania domu.

Ile kosztuje kierownik budowy?

W obecnych czasach wielu przedsiębiorców bądź inwestorów lokuje swój kapitał w nieruchomościach. Do tego trzeba doliczyć przypadki, w których firma stawia na rozwój i stawia własny lokal pod kątem zapotrzebowania swych pracowników. Jeżeli celem jest rozpoczęcie budowania konstrukcji, niezbędne są usługi kierownika budowy. Dlatego wiele osób zastanawia się, z jakim kosztem trzeba się liczyć w przypadku zatrudnienia takiego fachowca. Należy też dowiedzieć się, do czego jest potrzebny i ile kosztuje kierownik budowy. Jeśli budowa domu jednorodzinnego wymaga od nas uprzednio pozwolenia na budowę, naszym obowiązkiem jest ustanowienie kierownika budowy. Dobrze wiedzieć, jakie pełni on funkcje. W praktyce okazuje się, że taka osoba odpowiada za wszystkie prace wykonywane w celu zabudowany danej nieruchomości. Warto dodać, że kierownik budowy powinien zapewnić zgodność realizacji prac z projektem, a także obecnie panującym prawem. Do tego należy doliczyć wymogi techniczne, a dodatkowo rzetelnie udokumentowany cały proces budowy. Powinien to być priorytet.

ile kosztuje kierownik budowy

Ile kosztuję kierownik budowy? Koszt jego zatrudnienia zależy od lokalizacji, a ponadto umowy z inwestorem. Nie wolno również zapomnieć o stopniu skomplikowania konkretnego projektu. Nierzadko ceny zaczynają się od około 1500 złotych. Niekiedy sięgają nawet 8-10 tysięcy. Dlatego widać, że koszt zatrudnienia kierownika budowy jest dość spory.

Zobacz także: https://bezlampowe.pl/czym-jest-stan-deweloperski/

Budowa domu

Warto dowiedzieć się, jakie obowiązki musi spełniać kierownik budowy. Wszystkie informacje na ten temat znajdują się w Prawie budowlanym. Obecne przepisy prawne wskazują na to, że kierownik budowy odpowiedzialny jest za bardzo dużo wszelakich czynności koniecznych jeszcze przed rozpoczęciem budowy obiektu. Warto tutaj przytoczyć między innymi sporządzenie planu bezpieczeństwa, a dodatkowo ochrony zdrowia. Nie wolno również zapomnieć o tym, że kierownik budowy w praktyce odpowiada nie tylko za jego treść, ale również przestrzeganie. Do tego trzeba doliczyć fakt, że podpisuje taki dokument własnoręcznie. Oprócz tego w obowiązki kierownika budowy wchodzi kierowanie budową w sposób zgodny z wcześniej ustalonym projektem. Musi on również wytyczyć geodezyjnie teren, a także zyskać pozwolenie na budowę. Są to priorytety w kwestii zadań kierownika budowy.

Zarobki kierownika budowy

Warto również wiedzieć, że w obecnych czasach konieczne jest prowadzenie tak zwanego dziennika budowy, który stanowi jeden z najważniejszych elementów dokumentacji. Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, iż kierownik budowy po zakończeniu prac powinien spisać wszystko w dokumentacji powykonawczej, która jest bardzo istotna. Ponadto pracownik na takim stanowisku musi podporządkować się też wszelkim zaleceniom wpisanym do dziennika budowy przez inspektora nadzoru budowlanego lub samego projektanta. Lista zadań kierownika budowy jest obszerna, dlatego osoba na takim stanowisku powinna zarabiać dużo.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.