bezlampowe.pl

Blog tematyczny o domu, wnętrzach i ogrodzie

DomWnętrza

Jak urządzić małe mieszkanie?

Jak urządzić małe mieszkanie?

Jak urządzić małe mieszkanie? Jest to problem, z którym borykają się właściciele niewielkich mieszkań. Ograniczona powierzchnia oraz niewielkie pomieszczenia mogą być urządzone w wysokim standardzie. Warto wiedzieć jak to zrobić.

Urządzanie małego mieszkania

Z uwagi na fakt, że w niewielkich mieszkaniach nie ma dużo powierzchni, trzeba będzie połączyć kilka stref. Znakomicie sprawdzi się stworzenie połączenia kuchni z jadalnią. Oczywiście wszystko zależy od tego ilu jest domowników. W takiej strefie jadalnej postawić należy niewielki stół, przy którym będzie można spożywać posiłki. Jeśli nie ma miejsca na stół to można również wybrać niewielkie przybudówki, które kształtem i formą przypominają barek. Blat takie stołu ma niewielką powierzchnię, dzięki czemu nie zabiera on dużo miejsca. Równie ważne jest planowanie kuchni. Tak naprawdę do gotowania nie jest potrzebny duży blat, dlatego też najwięcej uwagi trzeba przyłożyć do dobrania odpowiedniej płyty grzewczej oraz lodówki, której rozmiar powinien być ściśle związany z tym ile osób mieszka w mieszkaniu i jakie są potrzeby domowników. Taka strefa, szczególnie teraz gdzie mieszkania o niewielkiej powierzchni są popularne może być również wzbogacona o sofę oraz telewizor. Dzięki temu stworzy się strefę, z której domownicy mogą odpoczywać, pracować oraz gotować.

Sprytne sztuczki w urządzaniu

Wstawienie do pokoju lub przedpokoju dużego lustra, znaczącą powiększy mieszkanie wizualnie. Co więcej, takie lustro jest bardzo przydatnym elementem wyposażania, z którego korzystać będą wszyscy domownicy. Najlepiej takie lustro zamontować na drzwiach ściany przesuwnej, która jest również rozwiązaniem sugerowanym do niewielkich mieszkań. Najnowsze trendy wskazują wybieranie mebli jasnych, najlepiej białych, ponieważ nie przytłaczają one pomieszczenia a światło może się od nich odbijać dodając odpowiedniej głębi. Jeśli chodzi o sypialnie to przede wszystkim należy skupić się na dobraniu odpowiedniego łóżka, ponieważ jest to najważniejszy element każdej sypialni. W pomieszczeniu, w którym jest mało miejsca można stworzyć niewielką strefę rozrywki, poprzez zamontowanie telewizora na ścianie. Wiszący telewizor praktycznie nie zabiera żadnego miejsca. Pokój dziecięcy to ogromny problem jeśli chodzi o urządzenie. Problem jest jeszcze większy jeśli ma w nim mieszkać np. dwójka dzieci. Oszczędność miejsca przyniesie łóżko piętrowe. Dzięki temu powierzchnia, która potrzebna jest na łóżka jest dwa razy mniejsza niż w przypadku osobnych łóżek.

Udostępnij