CASIO - projektory bezlampowe LED - laserowe

Technologia Laser&LED


Rewolucyjne projektory Laser&LED wyposażone są w bezrtęciowe, hybrydowe źródło światła składające się z diod LED i lasera, dzięki czemu żywotność lampy zwiększono do 20 tys. godzin (ponad 15 lat przy pracy 6h dziennie)! Nowe źródło światła nie wymaga czasochłonnego studzenia po zakończeniu prezentacji - projektor można wyłączyć praktycznie natychmiast. Dodatkowo, lampa nie musi się rozgrzewać by uzyskać pełną jasność i wierność kolorów - już po 8 sekundach od włączenia uzyskujemy na ekranie jasne, czyste barwy obrazu.

Schemat technologii Laser&LED


Nowe źródło światła, opracowane przez Casio wykorzystuje bezpieczne dla środowiska światło laserowe i diody LED do uzyskania podstawowych barw, z których tworzony jest - przez układ DLP i obiektyw - jasny obraz na ekranie. W lampie Casio niebieska składowa widma pochodzi z niebieskiego lasera, czerwona z diod LED, a zielona z konwersji - przy wykorzystaniu fosforu - światła z niebieskiego lasera.


Poniższy wykres przedstawia niski spadek jasności w porównaniu do projektorów z tradycyjną lampą wyładowczą
Nowa technologia wyświetlania nawet 4 x tańsza niż dotychczas


Średni całkowity koszt (TCO) projektora

Wykres przedstawia porównanie całkowitego kosztu posiadania (TCO = Total Cost of Ownership) projektora w okresie 20.000h pracy. Koszt ten uwzględnia cenę zakupu oraz koszt wymiany lamp projekcyjnych.

Założenia dla tradycyjnej technologii:
  • niższa początkowa cena zakupu: 2.500 PLN
  • żywotność lampy: 2.000h (przy dłuższej żywotności lampę należy wymienić ze względu na spadek jasności)
  • cena lampy: 1.000 PLN
Do porównania użyto projektora Casio XJ-A141.