CASIO - projektory bezlampowe LED - laserowe

Casio XJ-V1

< Wróć


wybierz zdjęcie
1
cena SRP:
2 838,00 PLN brutto
Zamów Sprawdź ile zaoszczędzisz
kupując ten model Casio

Źródło światła Laser & LED w zaskakująco niskiej cenie

Ze względu na zaawansowaną technologię wpływającą na wysokie koszty produkcji projektory Laser&LED dotychczas były uważane za segment premium. Osiągnięcia w technologii produkcji umożliwiają zaproponowanie modelu XJ-V1 w dużo niższej cenie, zbliżonej do projektorów z klasycznym źródłem światła.

Łatwa wymiana klasycznego projektora na nowy Laser&LED

Model XJ-V1 może być przymocowany do większości standardowych uchwytów sufitowych bez dodatkowych zmian konstrukcyjnych. Warto zwrócić również uwagę na wysoką odporność na kurz, która pozwoli na korzystanie z projektora również w trudniejszych warunkach.

Niskie koszty użytkowania to specjalność technologii Laser&LED

Zaletą Laser&LED jest przede wszystkim wytrzymałość źródła światła obliczona na 20 000 godzin. Dodatkowo dochodzi do tego dużo niższe zużycie energii (które, w przybliżeniu, wynosi połowę zużycia energii projektorów z rtęciowym źródłem światła o porównywalnej jasności*). Te wszystkie zalety przenoszą się na bardzo niskie całkowite koszty użytkowania w porównaniu do klasycznych projektorów z lampami rtęciowymi  (na które składają się koszty zakupu, koszt wymiany lampy, koszty wymiany filtrów oraz koszty elektryczności).

W przeciwieństwie do lamp rtęciowych, źródła światła Laser&LED nie wymagają czasu na rozgrzewanie się i chłodzenie. Projektor jest gotowy do pracy z pełną jasnością w ciągu 5 sekund, a jego wyłączenie następuje natychmiast po naciśnięciu przycisku.  

Pod hasłem „Time to Go Lamp free for Everyone”, czyli „Czas na projektory bezlampowe dla wszystkich” Casio pracuje nad zmianą rynku projektorów proponując projektory o bardzo długiej żywotności, które są bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie. Promując użytkowanie projektorów Laser&LED, które nie wymagają wysokociśnieniowych lamp rtęciowych, Casio również przyczynia się do zmniejszenia obciążenia dla środowiska naturalnego, którymi niewątpliwe jest emisja CO2, wysokie zużycie prądu oraz niebezpieczeństwa związane z odpadami zawierającymi rtęć.

Typ projektoraBezlampowy
Biznes i edukacja
TechnologiaLaser&LED
Rozdzielczość1.024 x 768 (XGA)
Kontrast20000:1
Jasność2700 ANSI lm
Poziom szumu37 dB (Normal)/ Eco On: 35 dB (Eco1)/ 29 dB (Eco5)
Zużycie energii150W
Żywotność źródła światła20.000 h
Zoom/Focus1.1x
Współczynnik odległości1.54-1.71:1
Przekątna30-300"
Wejścia videoComponent (przez opcjonalną przejściówkę)
HDMI
VGA (D-Sub15)
Wejścia audioMini jack 3.5 mm
Wyjścia audioMini jack 3.5 mm
Porty komunikacyjneMicro-USB B (serwisowe)
RS232
Waga2.8 kg
Wymiary (wys. x szer. x głęb.)89 x 270 x 270 mm
Wyposażenie standardoweInstrukcja obsługi
Kabel zasilający
Karta gwarancyjna
Pilot
Gwarancja3 lata na projektor i 5 lat (do 10.000 godzin) na źródło światła przy użytkowaniu do 12 godzin dziennie
2 lata na projektor i 2 lata (do 6.000 godzin) na źródło światła przy użytkowaniu powyżej 12 godzin dziennie
FunkcjeBezfiltrowy układ chłodzenia
Funkcja "Freeze"
Korekcja Keystone (w pionie +/- 30°) - korekcja efektu trapezowego
Menu ekranowe w j. polskim
Projekcja tylna
Szybkie włączanie i wyłączanie
Timer prezentacji


Ceny podane na stronie bezlampowe.pl mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu prawa polskiego. Wszystkie podane ceny są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają braków lub błędów. Rzeczywisty wygląd urządzeń może odbiegać od tych przedstawionych na zdjęciach. Ponieważ ew. błędne opisy nie mogą jednak być podstawą do roszczeń w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z handlowcem przed podjęciem decyzji o zakupie.