AKTUALNOŚCI

Casio wprowadza siedem niedrogich projektorów Laser&LED

2016-02-10
Casio -  światowy lider rynku projektorów w technologii Laser&LED - rozszerza ofertę przystępnych cenowo urządzeń. Japoński producent posiada aż 80% udziału w światowym rynku projektorów ze źródłem światła SSI (kategoria SSI obejmuje urządzenia oparte o ekologiczne i nowoczesne laserowe, ledowe i hybrydowe Laser&Led źródło światła) o jasności na poziomie 2500 lumenów lub więcej, które jest wystarczająco jasne, aby korzystać z urządzenia w pełni oświetlonym pomieszczeniu.
Projektorów marki Casio można używać przez 20 000 godzin bez konieczności wymiany źródła światła. Diody LED - w przeciwieństwie do tradycyjnych lamp – nie tracą szybko mocy, a co za tym idzie  projektor przez większość czasu eksploatacji oferuje jasność na tym samym poziomie.
 
Do oferty wchodzą trzy urządzenia ze znanej i docenianej serii Core. Jeden model oferujący rozdzielczość XGA oraz jasność na poziomie 3 300 lumenów oraz dwa projektory z rozdzielczością WXGA i jasnością 3000 i 3500 lumenów. Pojawia się też nowa seria pod nazwą Advanced. Do oferty wchodzą dwa urządzenia oferujące rozdzielczość WXGA i jasność na poziomie 3 000 i 3 500 lumenów oraz dwa modele XGA z jasnością 3 300 lumenów.
Wszystkie zapowiadane projektory wyposażone są w obiektyw z dużym zakresem zoomu optycznego - 1,5x – co zdecydowanie podnosi elastyczność stosowania i często umożliwia wymianę starszych projektorów bez modyfikacji istniejącej instalacji sufitowej.  Modele z serii Advanced są wyposażone w bogatszy zestaw złączy obejmujący także porty zasilające USB, które mogą być również wykorzystywane do zasilania urządzeń z HDMI takich jak Intel® WiDi lub Miracast oraz innych urządzeń bezprzewodowych. Seria Advanced zwraca również uwagę bardzo efektywnym systemem reprodukcji kolorów.
Projektory Casio produkowane są w Japonii przez Yamagata Casio Co., Ltd. Doświadczenie firmy oraz zaawansowane technologie produkcyjne są gwarancją najwyższej jakości oferowanych urządzeń.
 
Do najważniejszych atutów projektorów Casio należą:
  • Doskonała wydajność ekonomiczna dzięki źródłu światła Casio SSI wykorzystującemu Laser & LED
Żywotność źródła światła do 20.000 godzin eliminuje konieczność wymiany lampy i zmniejsza zużycie energii o około połowę w stosunku do projektora z lampą rtęciową. Biorąc pod uwagę te korzyści, całkowity koszt posiadania (TCO) dla nowych modeli jest niższy w odniesieniu do projektora z lampą rtęciową.
  • Natychmiastowe włączanie / wyłączanie zasilania zapewnia wyjątkową użyteczność
Projektory Casio osiągają maksymalną jasność w zaledwie pięć sekund od momentu, gdy zasilanie jest włączone. Eliminuje to konieczność czekania, które dla użytkowników projektorów z lampą rtęciową jest codziennością. Podobnie jest z wyłączaniem. Projektor zaraz po wyłączeniu może być uruchomiony ponownie. W przypadku projektorów z tradycyjną lampą rtęciową taka operacja może zająć nawet kilka minut.
Funkcja Instant Light Control umożliwia regulację jasności projekcji za pomocą przycisków w lewo i w prawo na samym projektorze lub na pilocie zdalnego sterowania. Ponadto modele z serii Advanced mają funkcję Intelligent Light Control pozwalająca automatycznie dostosować jasność projekcji do warunków w sali.
  • Niezawodna konstrukcja odporna na kurz
Casio oferuje zamknięty układ optyczny. Daje to pewność, że kurz nie obniży jasności projektora, a urządzenie będzie niezawodnie działało przez  długi czas.
 
Casio oferuje technologię  źródła światła Laser & LED, które jest bardziej ekologiczne w stosunku do lamp rtęciowych. W efekcie Casio dąży do redukowania negatywnego wpływu  na środowisko poprzez zaprzestanie stosowania rtęci i zmniejszenie zużycia energii, co przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2.