AKTUALNOŚCI

Casio udowadnia, że Laser&LED działa bez problemu nawet po 18 000 godzin pracy

2016-02-16

XJ-A130 to jeden z pierwszych projektorów Casio opartych na źródle światła Laser&LED. Model ten zadebiutował w ofercie w 2010 roku, a żywotność nowatorskiego źródła Casio była (i jest) przewidywana na 20 000 godzin. Jak to jednak udowodnić, nie korzystając z warunków laboratoryjnych i specjalistycznych testów?
Otóż Casio udało się odkupić i pokazać na targach ISE ciężko eksploatowany, ale wciąż sprawny egzemplarz, który miał wyświecone ponad 18 000 godzin. Nigdy nie był serwisowany, a jedynie regularnie czyszczony i według techników z Casio spokojnie przekroczy barierę 20 000 godzin. Obraz wyświetlony z tej sztuki wciąż charakteryzuje się wysoką jakością, a utrata jasności była widoczna jedynie przy bezpośrednim porównaniu obrazu z projektora o podobnej jasności.Co jednak ciekawe, Casio donosi, że rekordzista pod względem przebiegu znajduje się w Kanadzie, a licznik wyświeconych godzin wskazuje ponad 23 000 godz.!

Jak można wywnioskować, ów mityczny czas żywotności źródła światła opartego na technologii Laser&LED nie okazał się tylko marketingową zagrywką, ale faktem! Warto na to zwracać uwagę poszukując projektora.

Więcej o technologi bezlampowej w projektorach można przeczytać na stronie bezlampowe.pl/rewolucja. Zapraszamy do lektury!