Specjalistyczne monitory medyczne od Sony

Specjalistyczne monitory medyczne od Sony

Innowacyjne technologie z przytupem wdzierają się coraz mocniej do branży medycznej. Najlepszym przykładem tej ewolucji są monitory medyczne od SONY, które mogą wyświetlać obraz w 3D i 4K. Dzięki nim, zespoły chirurgiczne mają jeszcze większe możliwości wizualizacji, co na pewno przełoży się na wyższe bezpieczeństwo pacjenta podczas operacji, czy zabiegów. Stosunkowo niedawno firma SONY pochwaliła się wprowadzeniem do swojej oferty owych monitorów o rozdzielczości 4K. Zapewniają zdecydowanie lepszą jasność obrazu, wyższą rozdzielczość oraz rozszerzoną głębię, która nadaje się do różnych zastosowań medycznych. 
Gdzie będą używane?

Przede wszystkim mogą być parowane z endoskopami, jak również mikroskopami chirurgicznymi 4K lub 3D na salach operacyjnych. Dodatkowo, mogą bez większych problemów znaleźć zastosowanie w specjalistycznych placówkach, które zajmują się szkoleniem kolejnych lekarzy. Warto tutaj zaznaczyć, że wprowadzenie na rynek opisywanych monitorów od SONY zbiega się z momentem wypuszczenia endoskopów 3D. Można więc śmiało powiedzieć, że urządzenia te wywołują zapotrzebowanie na jak najbardziej uniwersalne rozwiązania, które zaoferują bardzo wysoką jakość wyświetlanego obrazu. 

Jak wyglądają nowe monitory?
Zdecydowanie w oczy rzuca się ich smukła obudowa z niezwykle wąską ramką. Natomiast we wnętrzu kryje się mnóstwo zaawansowanych funkcji, które niejednokrotnie zostały nagrodzone w poprzednich modelach monitorów medycznych od SONY. 

Obraz w rozdzielczości 4K oznacza przede wszystkim wyższą jakość wyświetlanego obrazu oraz jego ogromną dokładność przy wyświetlaniu. Dzięki technice 3D możliwe jest jeszcze szybsze wykonywanie zabiegu, co oznacza komfort dla pacjenta. Lekarzom ułatwi to rozpoznawanie tkanek i przeprowadzanie leczenia, nawet tego najbardziej zaawansowanego. Warto wiedzieć, że seria monitorów medycznych obsługuje również kilak dodatkowych formatów sygnału 3D, który może być wyświetlany zarówno w HD, jak również 4K. 

Jak więc widzisz, w medycynie również wiele się dzieje pod względem technologicznym. Jest to dobra wiadomość, szczególnie z punktu widzenia wszystkich pacjentów.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *