Roaming danych w androidzie

Roaming danych w androidzie

Korzystanie z telefonu pracującego na systemie operacyjnym Android może wiązać się ze znacznymi kosztami podczas naszego pobytu za granicą, dzieje się tak z powodu aktualizacji i synchronizacji, które w sposób automatyczny pobierają dane z użyciem transmisji danych w sieci. Aby ograniczyć nasze koszty związane z użytkowaniem tego typu urządzenia można zastosować kilka prostych rozwiązań, które nam to umożliwią. Jednak możemy znaleźć się w sytuacji, w której potrzebujemy skorzystać z danych przesyłanych za pomocą sieci, więc jak prawidłowo korzystać z roamingu? Wszystko zaczyna się od ustalenia wersji oprogramowania Android, która jest zainstalowana w naszym urządzeniu.

Aby to sprawdzić wystarczy tylko wejść w zakładkę Ustawienia następnie odnaleźć opcję Informacje o oprogramowaniu lub urządzeniu i otworzyć tą zakładkę, tam właśnie znajdziemy informację, na jakiej wersji oprogramowania pracuje nasz telefon. Jeżeli ustalimy, że pracujemy na wersji 2.x możemy przejść do włączenia przesyłania danych mobilnych następujący sposób: otwieramy Ustawienia następnie wybieramy zakładkę Komunikacja, po czym przechodzimy do Sieci telefonii komórkowej i wybieramy opcję Użyj danych pakietowych. Podobnie postępujemy również w przypadku Roamingu danych, jednak tutaj, gdy już otworzymy kartę Sieci telefonii komórkowej zaznaczamy punkt Roaming danych.

Kolejnym etapem jest ograniczenie przesyłania danych w tle, aby tego dokonać znów przechodzimy do opcji Ustawienia jednak tym razem wybieramy zakładkę Konta i Synchronizacja i odhaczamy Dane w tle. Jak natomiast zmienić ustawienia telefonu, gdy dysponujemy wersją oprogramowania Android 4.x? W tym przypadku wszelkie ustawienia dotyczące przesyłania danych poza granicami naszego kraju znajdziemy wchodząc w Ustawienia a następnie przechodząc do zakładki Sieci zwykłe i bezprzewodowe, aby wybrać kartę Użycie danych, wyjątkiem są urządzenia produkowane przez HTC tam interesujące nas opcje znajdziemy po przejściu do Sieci zwykłe i bezprzewodowe a następnie wybraniu opcji Więcej.

Jeśli już dotrzemy do odpowiedniej zakładki w celu włączenia przesyłania danych mobilnych wybieramy opcję Komórkowy transfer danych, w przypadku włączenia roamingu będzie to zaznaczenie opcji Roaming danych. Natomiast, jeżeli chcemy ograniczyć ilość danych, które są przesyłane w tle powinniśmy wyłączyć autosynchronizację danych i włączyć Ogranicz dane w tle.

pink-media.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *