Jak skorzystać z roamingu?

Jak skorzystać z roamingu?

Wraz z rozwojem technologii podróżowanie stało się wiele łatwiejsze, każda osoba, która posiada smartphone ‘a posiada osobiste centrum podróży za pomocą, którego może rezerwować bilety podróżne, znajdować hotele i restauracje, wytyczać trasy a także znajdować ciekawe miejsca warte zobaczenia. Oprócz tego jest to również przenośny aparat i kamera cyfrowa. Jednak, aby wszystkie te funkcje mogłyby być wykorzystane w pełni potrzebujemy działającego połączenia z internetem, a co za tym idzie musimy korzystać z roamingu, który wiąże się z naliczaniem znacznych opłat za jednostkę transferu danych.

Możemy wtedy zdecydować się na jedno z kilku rozwiązań. Jako pierwsze możemy wykupić odpowiedni pakiet danych u operatora, jednak w tym przypadku nie każdy operator ma w ofercie takowe pakiety a dodatkowo działają one tylko na terenie Unii Europejskiej. Drugim znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem jest kupienie karty operatora działającego na terenie kraju, w którym przebywamy. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak korzystanie z darmowych punktów dostępu do internetu w miejscach publicznych lub hotelach i restauracjach. Jeśli będziemy korzystać z darmowych punktów może się jednak czasem okazać, że w sytuacji nagłej będziemy musieli skorzystać z transferu danych. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby ograniczyć wydatki związane z drogimi megabajtami zagranicą.

Pierwsze, co możemy zrobić to sprawdzić czy nasz operator oferuje pakiety danych w roamingu i czy będziemy mogli go wykorzystać tam gdzie pojedziemy. Drugi to zapoznanie się z cenami roamingu, jakie zastaniemy u celu naszej podróży. Kolejny to podjęcie decyzji czy nie bardziej opłacalne okaże się kupienie zagranicznej karty prepaid odpowiedniego operatora. W przypadku, gdy twój operator nie ma pakietów roamingowych należy ograniczyć do minimum transmisję danych. Następny etap to zadbanie o to, aby wyłączyć synchronizację wszystkich kąt a także ograniczenie transferu danych dla aplikacji i sprawdzić czy wyłączona jest ich automatyczna aktualizacja. Upewnij się, że żadna aplikacja nie będzie przesyłała plików za pomocą innego łącza niż Wi-Fi oraz że na pewno wszystkie aktualizacje są wyłączone. Ponadto warto zainstalować mapy i nawigację działające w trybie offline.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *