Co to jest mind control?

Co to jest mind control?

Już dawno weszliśmy w erę komputeryzacji, nowoczesnych chipów, czy ekranów dotykowych. Niemniej jednak, ludziom zajmujących najwyższe stanowiska zależy również na czymś zupełnie innym. To coś sprawiłoby, że bez większych problemów mogliby sprawować swoje działania, bez najmniejszych aktów sprzeciwu ze strony obywateli. Chodzi tutaj o zjawisko takie jak mind control, czyli nic innego jak skuteczne kontrolowanie umysłów. Jeszcze kilka lat temu spora grupa osób uważała, że obecne pokolenia młodych będą miały wszczepiony w mózg specjalny chip, który będzie modyfikował DNA. Chodziło o to, aby skutecznie kierować podejmowanymi decyzjami, choćby na tle politycznym. Oczywiście nie doszło do tego, ale metod na skuteczne kontrolowanie naszych umysłów nie brakuje, a sposoby coraz bardziej wyrafinowane.

Gdzie najczęściej?
Przede wszystkim zjawisko manipulacji jest widoczne w mediach, gdzie bardzo często z kontekstu wycinane są różne zdania, czy manipuluje się danymi, aby pokazać punkt widzenia taki, jaki chcielibyśmy zaszczepić w oglądającym. Oczywiście wielu ludzi jest już na to uodpornionych, bowiem doskonale rozumieją, jak działają pewne mechanizmy w obecnym świecie. Niemniej jednak, jest też rzesza obywateli, którzy są niczego nieświadomi i za pomocą medialnych przekazów można bardzo łatwo manipulować ich poglądami i ogólnym spojrzeniem na otaczający nas świat.

Jak zapobiegać?
Tak naprawdę, aby skutecznie przeciwdziałać takim praktykom należy zrozumieć, że wiele z obecnych stacji telewizyjnych stosuje różne triki i zabiegi, aby realnie wprowadzać w błąd. Jednakże nie możemy tutaj osądzać samej telewizji, bowiem w zasadzie wszyscy dzisiaj walczą o uwagę nas, czyli najczęściej klientów. Szczególnie widać to u reklamodawców, którzy zewsząd wmawiają nam, jak powinniśmy wyglądać, co jeść, gdzie się ubierać itd. Wszystko to jest oparte na psychologicznych podstawach, dlatego też bardzo wiele osób ulega takim zabiegom i często kupują np. zupełnie niepotrzebne rzeczy. Warto więc dokładniej przyjrzeć się temu zjawisku, bo niestety jest ono bardzo powszechne i na pewno nie będzie malało.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *